Különleges égi látványosság várja a székesfehérváriakat augusztus 12-én, szerdán este: részleges napfogyatkozás lesz megfigyelhető, amelyet később a Perseida meteorraj hullócsillagai követhetnek.
A jelenség során a Hold a lemenő Nap elé kerül, Székesfehérvárról nézve pedig a napkorong több mint felét eltakarja majd. Így egy szokatlan, napsarló alakú naplementét is megfigyelhetnek azok, akik megfelelő helyről követik az eseményt.
A látványosságot az SZKKK teraszáról, a Csillagvizsgáló alól is meg lehet nézni. A „Szevasz, terasz!” elnevezésű program 19 és 22 óra között várja az érdeklődőket a Székesfehérvári Közösségi Központban, a Fürdő sor 3. szám alatt.
A napfogyatkozás megfigyeléséhez megfelelő védőeszköz használata szükséges. A szervezők korlátozott számban védőszemüveget is biztosítanak a helyszínen.
A napfogyatkozás után sem ér véget az esti égi program: sötétedést követően a Perseida meteorraj látványos hullócsillagai is feltűnhetnek az égen.
Szevasz, terasz! – napfogyatkozás
Időpont: 2026. augusztus 12., 19:00–22:00
Helyszín: SZKKK, Székesfehérvár, Fürdő sor 3.
